НАРКОТИК

Матеріал з Соціотерапії

Перейти до: навігація, пошук

Як же бути з тими, хто тільки починає? У них ще не спалені вени, здоров'я не підводить, зуби на місці, і начебто б ніяких проблем, хіба що фінансові. Але за легкими наркотиками приходять важкі. Спочатку страшно уколоти себе у вену, є якийсь психологічний бар'єр. Куди легше викурити сигарету з марихуаною. «Наркотик уміє чекати», - говорять наркомани зі стажем.

Хочеться розбити невірний стереотип. Хто він, цей самий наркоман? Коли, після якої дози з'являється залежність? Яка залежність сильніше: фізична або психологічна? Чи з'являється залежність від паління конопель?

Наркоманом може вважатися той, хто знайшов рішення своїх проблем у вживанні наркотиків, нехай навіть несистематичному.


ОБЕРЕЖНО: НАРКОТИК!

В даний час в Україні склалася небезпечна ситуація: наркоманія вражає все більше молодих людей, підлітків і навіть дітей. Серед старшокласників паління «драпу» стало звичайним явищем і навіть вважається сучасним і модним. З погляду таких хлопців, якщо ти не вживаєш якісь психоактивні речовини або хоча б не куриш «драп», те ти попросту виглядаєш «білою вороною».

Однак не усі усвідомлюють, що той, хто покурив «план» (речовина з групи каннабіатів), ризикує встати на шлях наркоманії. За «планом» можуть піти «колеса», а потім важкі наркотики. І тоді шляху назад практично немає. Тому можна стверджувати, що той, хто закурив «драп», стає потенційним наркоманом, тому що імовірність спробувати інші наркотики збільшується в сотні разів. Ніхто з тих, хто вважається безнадійним, «кінченим», не мав споконвічного наміру стати таким. Починали, як і всі, з «косячка». Проходить небагато часу, і більшість з тих, хто сьогодні «тягнеться» від «плану», починають стогнати від «ламань».

Нерідко, уже «сидячи на голці» і не маючи грошей на чергову дозу, вони готують саморобний наркотик і користуються одним шприцом для ін'єкцій. У результаті до одного страждання - наркоманії - додається ВІЛ-інфекція, а потім СНІД, якщо, звичайно, доживуть.

Життя дає тобі шанс бути нормальною і здоровою людиною. Якщо ти ніколи не вживав ніяких психоактивних речовин, тобто речовин, що змінюють свідомість, то не роби цього!

Якщо ти куриш «драп», у тебе ще є шанс зупинитися самостійно. Можливо, у тебе буде подавлений настрій, але краще все-таки навчися вирішувати свої психологічні проблеми іншими способами, а не за допомогою психоактивних речовин. Якщо ж ти почав колотися, то ти, образно кажучи, уже відкрив кришку труни.

Пам’ятай: чим раніш ти зупинишся, тим легше тобі буде перенести фізичні і психічні страждання по припиненні прийому наркотиків. Але чим більше втягуєшся, тим важче зупинитися. Усіх «системщиків» не влаштовує таке життя, вони ненавидять свій стан! Вони хочуть його змінити, але вже не можуть! Вони не можуть не колотися. Вони вступили в замкнуте коло: хочуть зупинитися, але відмовитися від наркотику уже вище їхніх сил, і вони послідовно продовжують убивати себе. Скажи наркотикам «ні» сьогодні, не відкладай на завтра, адже завтра може не наступити.

Вважається, що наркоман - це людина, що систематично приймає внутрішньовенні наркотики. Склався визначений стереотип наркомана: не може перестати колотися,фізично виснажений, деградував як особистість, соціально небезпечний. Більшість з нас уявляють його блідою тінню, із синцями під очима, дуже нервозним, нездатним відповідати за свої слова і вчинки, відчуженим від суспільства, самотнім, здатним на усе заради наркотику. Насправді ж це не завжди так.

Швидше за все, мало хто з нас зустрічався з наркоманом, якого залежність уже довела до деградації. «Новачки» зовсім не такі. Є такий термін - «починаючий наркоман». Молодь зустрічається з цими аматорами «кайфу» - активними, енергійними, цілком сучасними людьми, спортсменами, дітьми з благополучних родин, хлопцями крутими і чарівними. І створюється враження, що вживати наркотики в міру - не страшно, що ні до чого поганого це не призведе. Мов, якщо «з розумом», те чому б і ні?

Але саме ця категорія наркоманів і є соціально небезпечною. Саме вони «заразні». По статистичним даним, один наркоман протягом року втягує 7-8 новачків. Ті, стереотипні, наркомани вже не так небезпечні, оскільки навряд чи хто, будучи в здоровому розумі, захоче їм наслідувати. Їхній стан лякає і відштовхує. У вузькому колі собі подібних - людей з таким же лихом - вони доживають свій недовгий вік, вмираючи один за іншим.