Батькам про наркотики

Матеріал з Соціотерапії

Перейти до: навігація, пошук

Батькам про наркотики

Однак у міру збільшення досвіду тверезості воно може слабшати, але буде періодично повертатися, час від часу підсилюючись, хоча це буде траплятися не так часто, як в активній фазі хвороби.

Вам належить також знати, що наркотики курять, колють, нюхають, ковтають, що бувають наркотики розслаблюючої та активізуючої дії.

Наркотики нерозривно зв'язані з поширенням ВІЛ-інфекції. А ВІЛ-інфекція - це майбутній СНІД і рання смерть, якої не уникнути, один раз заразившись!

Наркотики тимчасово розширюють сферу відчуттів і сприйняття. Далі йдуть хвороби, насильство, злодійство, травми, депресія, відчуженість від життя, загибель.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ ДРУЗІВ СВОЄЇ ДИТИНИ?

ЧИ НЕ НОСИТЬ ВАША ДИТИНА ЗАВЖДИ ОДЯГ З ДОВГИМИ РУКАВАМИ?

ЧИ НЕ ПРОСИТЬ ВІН ЧАСТО ГРОШЕЙ НА ЯКІСЬ ПОТРЕБИ, ЯКІ НЕ ПОЯСНЮЄ?


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО ГОВОРЯТЬ ПІДЛІТКИ ПРО НАРКОТИКИ?

Наркотики - це модно!

Наркотики - це стильно.

Тільки спробувавши наркотик, ти можеш зрозуміти, яке прекрасне життя!

Коли я колюся, усі мої проблеми ідуть далеко.

З'ївши таблеточку, я можу цілий день танцювати, займатися спортом і навіть тягати колоди.

Тільки покуривши, я можу сісти за мольберт. Після прийому дози я відчуваю спокій.

Я почуваю себе сильним і достатнім у цьому світі зла, насильства і приниження. У світі дорослих.


ПРАВДА, СТРАШНО?

Дійсно, люди дуже часто думають, що за допомогою наркотиків вони вирішують з батьками, вчителями і друзями ті проблеми, що не змогли вирішити раніше. Іноді наркоманами стають від нудьги, іноді - від надлишку грошей і убогої фантазії: не знають, на що їх витратити.

== ЯК ПОБАЧИТИ ПОЧАТОК ПРОБЛЕМИ НАРКОТИКІВ? ==

Відзначте хрестиками ті пункти, що можете підтвердити.

 • Моя дитина завжди носить одяг з довгими рукавами.
 • Моя дитина може прийти додому і сміятися через щось незрозуміле 10-15 хвилин підряд.
 • Я бачив(а) у своєї дитини дуже розширені зіниці на світлі.
 • Я помітив(а), що зіниці моєї дитини були маленькими, як крапки, а очі - розмитого кольору, що посвітліли або «скляні».
 • Моя дитина часто (майже щодня) дратується по дрібницям, кричить і нервує.
 • Моя дитина часто просить грошей на потреби, про які не може путтям розповісти.
 • Моя дитина раптом перестала звертати увагу на свою зовнішність і стала байдужа до гігієни.
 • Моя дитина після тривалого відлучання з будинку (не менш 5 годин) приходить і закривається у ванною або в себе в кімнаті.
 • Учителька говорила, що моя дитина майже спить на уроках.
 • Я довідався(а), що він став прогулювати уроки, але сам він не розповідає про свої проблеми в школі.
 • Моя дитина регулярно відвідує нічні клуби і дискотеки, а якщо його туди не пустити, починає «бушувати» або іде без дозволу.
 • Іноді моя дитина сама або з друзями спустошує холодильник і з'їдає навіть те, що ніколи не любила. Кількість з'їденого величезна! Після цього він йде спати або ж лежить у постелі.

Якщо у Вас набралося більш 4-х хрестиків, Вам варто задуматися, чи не вживає Ваша дитина наркотиків. А можливо, у неї є психологічні проблеми, що віна стане вирішувати за допомогою наркотиків.

Зараз діти, що вживають наркотики, - це діти з родин із самим різним соціальним і економічним становищем. І хто знає, чи не стане завтра Ваша дитина жертвою страшної наркотичної залежності?

Чи не приведуть його лінь, неробство, нудьга, образа, страх, непевність у собі і відсутність Вашої підтримки до наркотиків?

Вам потрібно знати чотири характеристики хворобливого потяга до алкоголю або наркотиків (коли вживання наркотиків стає хворобою, що називається залежністю):

1. Залежність від психоактивної речовини - це глибинна, нездоланна тяга повторно випробувати сп'яніння, знову пережити «кайф».

2. Сила цього потяга така, що воно стає головною і перевершує всі природні і придбані потреби. Вона практично починає переважати над сексуальними бажаннями, прагненням угамувати голод, навіть над інстинктом самозбереження.

3. Тяга до «отруєння» стає єдиним і головним прагненням у житті. Напруга, пригніченість, хвилювання і порушення підсилюють потребу прийняти нову дозу, але це трапляється не завжди. Тяга може виникнути і без зовнішніх причин.

4. Раз проявившись, хвороблива пристрасть уже не залишає людини.